Jak jsem zachraňoval odkazy z rozšíření OneTab

OneTab je zajímavé rozšíření pro Google Chrome. Přeinstalovával jsem počítač a byl línej zkopírovat celý profil Chromu do nové instalace a tak jsem přišel o odložené stránky v OneTab.

V Chrome storu je v odkazu na OneTab kouzelná část „chphlpgkkbolifaimnlloiipkdnihall“ což je id rozšíření – to je základ odkud se odpíchnout.

V záloze jsem tedy našel, v %localappdata%\Google\Chrome\User Data\Default\Local Storage (což vypadalo dost dobře) soubor s názvem „chrome-extension_chphlpgkkbolifaimnlloiipkdnihall0.localstorage“, po otevření v PSPadu bylo jasné, že se jedná o SQLite databázi.

Netuším proč, ale předhození těchto dvou souborů (ještě žurnál) do správného umístění nefungovalo. OneTab byl stále prázdný, a tak došlo na malé procvičení.

Databáze nevypadala zdaleka tak jak bych si představoval, ale po chvilce trápení se ukázalo, že v řádku tabulky „state“ je uložen nějaký velký blob…

Po uložení blobu do souboru se konečně naskytl pohled na parádně vypadající data. Všechno namaštěné v jednom řádku, ale syntaxe byla zřejmá:

{"tabGroups":[
{"id":262,"tabsMeta":[
{"id":263,"url":"http://diit.cz/blog/filmove-formaty-2-legenda-jmenem-70mm-film","title":"Filmové formáty #2: legenda jménem 70mm film"},

Z toho se po pár regexech (a zkušebním exportu z OneTab, kde se ukázalo, že syntaxe je url | titulek) vyklubal obyčejný texťák ve formátu

https://web.archive.org/web/20150718015646/http://diit.cz:80/blog/filmove-formaty-2-legenda-jmenem-70mm-film | Filmové formáty #2: legenda jménem 70mm film

Který se bez problémů naimportoval do OneTab! Hurá.

mikrom

Roman Mikulka aka mikrom. Ajťák, opravář, programátor samouk, elektrotechnik, koloběžkář a geocacher. Více na samostatné stránce O mně.

Mohlo by se vám líbit...

Subscribe
Upozornit na

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
nejstarší
nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x